| roby23 a întrebat:

Sal,am un galaxy s2,cum pot sa upgradez versiunea de andorid?ofer funda pentru cel mai complet raspuns

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galaxy S2 ICS Upgrade

You can upgrade your mobile to Android Ice Cream Sandwich (4.0) thru KIES 2.0 or FOTA.

To upgrade to Ice Cream Sandwich, you must upgrade KIES to the latest version.

(KIES 1.5 does not support upgrading to ICS)

To upgrade mobile OS thru FOTA, large firmware file must be downloaded in your mobile.

So it’s strongly recommended to use high speed WI-FI connection when you upgrade your mobile to ICS thru FOTA

Daca nu stii engleza, inveti sau prinzi esentialu` tongue