| anonim_4396 a întrebat:

Sal am un nokia 2730 clasic codat pe orange spania, stie cineva cat ma costa decodatul? sunt din constanta, stie cineva vreun service ceva mai ieftin, unde as putea sa-l decodez? sau nu neaparat service... daca stiti pe cineva care se ocupa de asa ceva! multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| rogi28 a răspuns:

Dac vrei singur apoi cauta pe google codurile la nokie, si numai decitai sa dai si de codul care telefonul de un operator, ai sa gasesti si procedura procesului sunt sigur de asta. eu m-a facut acest lucru mai demult si mi sa primit usor

| dragoshellu a răspuns:

Decodatul ( da, dar nu la Vodafone, Orange, cosmote subliniez Romania, deoarece el normal trebuie sa fie deblocat de reteaua pe care este blocat ( adica Orange Spania ), la negru se poate costa cum a mai zis si altcineva 20-25 lei.

| mihaituneup a răspuns:

20-25 lei decodatu oriunde...tongue