| blodinel a întrebat:

Sal as vrea sa-mi reformatez tot windows-ul si nu stiu cum sa salvez unele fisiere am vazut odata la un prieten a apasat nu stiu ce butoate... plz spuneti-mibig grin funda

1 răspuns:
| Mickulash a răspuns:

Windows-ul este doar intr-o partitie (c:/). daca formatezi doar c: care este partitia cu windows tu nu trebuie sa salvezi decat fisierele care iti trebuie din "my documents" si de pe desktop. asta daca ai foldere sau kit-uri in locurile specificate de mine. le iei si le copiezi in una dine celelalte partitii,sau, dupa caz, cealalta daca mai ai doar una. daca tot hardul tau este o singura partitie este mai dificil, ai nevoie de un alt hard pentru a stoca tot ce vrei sa iti salvezi sau un stick mai mare 8-16gb,in functie de dimensiunea fisierelor tale. succes.