| anonim_4396 a întrebat:

Cum salvez unele programe din calculator inainte de al reformata?
vreau sa-l reformatez si stiu ca pot sa salvez programele, jocurile care le aveam inainte in pc si merge sa le salvez in noul windows pe care o sa-l fac!

3 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Le pui in partitia d, e, f adica oricare in afara de c unde ai instalat windowsul. Sau daca ai hdd extern poti sa le stochezi pe el.

| asko a răspuns:

Poti sa te re-orientezi spre programe portabile sau poti sa ti le faci tu portabile pe cele pe care le ai instalate deja(nu toate o sa mearga oricum)
eu am deja o suita destul de mare cu care imi fac treaba oricand, le pui frumos pe un stick si nu te mai doare capul
pentru jocuri si asa mai departe salveaza-ti profilele jocurilor, fiecare s-ar putea sa aiba salvarile in alta parte
-poate ma motivez si eu sa fac un site cu prog. portabilehttp://portableapps.com/

| Brotacelu a răspuns:

Salvezi kiturile de instalare[daca le mai ai] in alta partitie
Daca ai decat folderele din C://progr files... nu se poate face nimic.