| dramazaptoorg a întrebat:

Sal Dati-mi cateva exemple de procesoare nu bune aceeptabile dual core intel pentium?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti un procesor dual core care-l vrei. Singurele chestii de care trebuie sa tii cont sunt: socketul, frecventa FSB si Cache. Daca placa de baza are socket 775 nu vei putea pune alt procesor cu alt socket. Frecventa FSB (Front Side Bus). Un procesor cu FSB 1066 nu va putea fi pus pe o placa cu FSB 800 Mhz. Si, in sfarsit, Cache L2 trebuie sa fie cat mai mare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu placere! Daca te-am ajutat puteai sa-mi multumesti ori cu funda ori cu una din caracteristicile de folositor sau inteligent

| IonutzMariusz a răspuns:

Deci pe socket 775lga, e5200, e2140, e5700,e6600...Pe socket 1155, G620, G530,G860.