| kayron99 a întrebat:

Sal TPU am o imprimanta Canon MP270 si am reincarcat cartusele originale le-am bagat inapoi ap pornito si imi da eroarea E05 ce trebuie sa ii fac?

Dau funda raspunsului corect.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara alte cartuse noi si vezi daca-ti mai da acea eroare. Daca o da, mergi cu cele noi la garantie.

| Anddreee a răspuns:

E mai bine ca dupa 3 - 4 reincarcari sa cumperi de alea originale pentru ca prea multe reincarcari altereaza cartusul si imprimanta. Incearca totusi sa resetezi imprimanta prin a tine 10 secunde butonul Stop/Reset.

| kayron99 explică (pentru Anddreee):

Pai e prima reincarcare deci nu ar fi asta si legat de apasarea butonului Stop/Reset po sa il tin apasat si 10 ore tot nu merge

| Anddreee a răspuns (pentru kayron99):

Am si eu imprimanta de`asta, dar nu mi s`a intamplat niciodata. Habar n`am. Mai vezi prin instructiuni daca gasesti ceva. thinking