| JustTzu a întrebat:

Sal TPU, am un BB 8520 si am cartela frog, stie cineva daca pot sa fac netu de la frog sa mearga? Dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| pandadesignro a răspuns:

Pe BB fara un serviciu Blackberry platit la ei poti face sa mearga doar web browseru. Pentru restul programelor gen: Email, Messenger etc. ai neaparata nevoie de serviciul BlackBerry (smartfone activat) si asta e valabila pe orice retea.

Sunt foarte smecheri cei de la Blackberry, as putea spune ca e singurul dezavantaj.

Ca sa-ti faci Webbrowserul sa mearga trebuie sa-ti configurezi APN-ul dar, teoretic trebuie sa fie deja setat.

1 răspuns:
| Cristi_Laurentiu_1980 a răspuns:

Am si black berry si nu po sa-l contez la net si am cartela frog/