| lombardi a întrebat:

Care browsere sunt fix ca si Internet Explorer? Aici ma refer la tipul de redare video, sa mearga sopcast pe el etc?

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

ActiveX este o tehnologie de la Microsoft si in prezent este disponibila doar pe Internet Explorer. o tehnologie asemanatoare este Java care functioneaza pe toate browserele. sunt niste programe care ruleaza in pagini, SopCast este un astfel de program. exista o extensie pentru Firefox care face sa vizualizezi o pagina in Firefox insa sa functioneze cu Internet Explorer http://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/ie-tab-2-ff-36/ ca sa poti folosi ActiveX.

| shannygelu a răspuns:

Lunascape
merge sopcast exact la pe explorer

| MozZatY a răspuns:

Salut, sopcast nu merge decat pe Internet Explorel happy