| ionutaurel a întrebat:

Sal TPU. Doresc sa imi fac un PC Eu m-am gandit la asta. E bun? Ce piese ar trebui sa schimb sa mearga jocurile bine? (Bugetul e in jur de 2300-2500 ron)

Procesor: Intel Core i7 (quad core) 3. 4GHz 8 MB cache
Placa Video: Intel HD Graphics 4000
Memorie: 4 GB DDR3 1600 MHz
HDD: 500 GB sata

Nu stiu sigur daca placa video e buna.Voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Eu as lua asta de la Mediadot, magazin serios si cu preturi foarte mici: http://www.mediadot.ro/wishlist/27249/

Bafta!

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

La ce preferinta ai pentru procesor, ma asteptam la o placa video dedicata totusi, tu ai ales una integrata. Numai cu procesorul si o placa video care sa fie la nivelul lui, ajungi la 2000 Lei. big grin Sigur nu ai alte preferinte?

| ionutaurel explică (pentru JustCosmin):

De asta si intreb. la cerintele astea m-am gandit pe moment big grin

| pozeanimate a răspuns:

De unde noi stim ce vrei sa faci tu cu placa video,
ce preferinte ai,
cauta un joc si uitete la cerintele minime
vezi daca se incadreaza ceia ce ai ales tu cu cerintele jocului si asta-i tot secretul