| omega a întrebat:

Sal TPU. Eu vreau sa-mi iau un laptop precizez ca il iau pentru jocuri( nu chiar cele mai noi aparute dar acolo css sa mearga). Eu m-am gandit la http://www.emag.ro/......E-00400DG5 E bun? dati-mi si mie idei de laptopuri plss

Răspuns Câştigător
| mihai_2762 a răspuns:

Sal.pentru jocul care vrei u sa il joci este bun da r eu zic sa iti cauti alt laptop pentru ca asta pe care l-ai gasit tu are placa video integrata iti recomand pentru jocuri sa iti gasesti unul cu placa video dedicata.de ce spun asta? placa video integrata inseamna ca foloseste memorie din memoria ram iar placa video dedicata consuma memria proprie.bafta!

http://www.emag.ro/......52DE-EX041

dar nu te uita numai pe www.emag.ro mai sunt si alte site-uri pe care te poti uita de exemplu www.cel.ro eu am comandat de pe cel.ro si a ajuns in ziua respectiva.

bafta!

2 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Mihai, numai minti, acel laptop ales de omega are o placa video Intel GMA 4500M, si nu este bun pentru jocuri, si nici pentru filme in format HD!

Daca vrei un laptop cat de cat bun pentru jocuri, mai investeste, ca la 1600Lei nu gasesti nici un laptop bun pentru jocuri, doar la laptop-uri de 2500-3000LEI!

Renunta la acest laptop daca nu vrei sa ramai cu buza umflata! Iti recomand laptop-uri cu placa video dedicata de la ATI seria 5xxx, bineinteles si celelalte piese sunt importante cum ar fi Procesorul si memoria RAM.

Numai bine!

| dcm4ever a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti iei RAM-ul mai mare iar HDD-ul e bunicel
In rest e Ok