| Perversuem a întrebat:

Sal TPU me am un ltp HP il aprind tine 5 min si se stinge fara sa se incalzeasca iar acum nu se mai aprinde deloc l-am desfacut l-am curatat i-am schimbat pasta rami nu au nimic am reinstatalt biosul am incercat cu alt hdd dar problema e aceiasi
ma intreb unde o fi alta?
sa fie dusa placa mamma
sau procesorul?

4 răspunsuri:
| SilentStriker a răspuns:

De la baterie, s-a dus incearca cu incarcatorul in priza sa-l pornesti vezi cat tine, daca era de la altceva nu se aprindea deloc.

| mitika_9299 a răspuns:

Daca era procesorul sau ramii, cand il deschideai auzeai niste bee-puri. Cel mai sigur este de la placa video.

| aclean a răspuns:

Poate fii de la placa video. Dar te-ai gandit la baterie? Ar putea fi pe planul bateriei: sa fie ceva stricat la contactele bateriei, adaptorului, sau in dracia aia in care intra mufa adaptorului. Daca este asa, inseamna ca acele contacte proaste, care tot incarcau/descarcau bateria ta, facand-o sa dureze cinci minute. Daca e pe adaptor face la fel ca si pe baterie? Cumpara o baterie/ adaptor nou/compatibile. Asta e! Funda, pls?

| Perversuem explică:

Me tot timpul il tin cu adaptatorul bateria e noua
semnalul ca imi intra curentul e adaptatorul e original
se aprin doar ledurile tine 3 sec si se stinge.