| pawlyk a întrebat:

Sal TPU.vreau sa imi instalez yahoo messenger 11 si imi spune sa verific setarile firewall.unde le gasesc si ce le fac?mersi si funda

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai windows 7 scrie în search firewall(din start) șî apoi caută firewall-ul din rezuklktate șî deschide-l.Acolo caută exceptions și adaugă excepție pe yahoo messenger folosind browse. Dacăai Xp start/run/scrie firewall.cpl./enter și din fereasta aia selectează create exception șî apoi adaugă cu browse yahoo messenger dar cel din programs nu scurtătura de pe desktop apoi enter și bifează-l.Succes

| ilovebobmarley a răspuns:

Pentru a ajunge la firewall, te duci la start-> run si scrii acolo firewall.cpl