| Anonim0091 a întrebat:

Sal TPU
Wifi-ul asta ma dispera de 2 zile
Nu il pot activa nici al ***** straight face
De fapt pot, ma conectez la retea( am wireless in casa) imi cere parola, o introduc si dupa imi scrie "memorate securizat cu WPA/WPA2 PSK
Mai la dreapta imi apare cat de puternic semnalul si imi arata si o iconita refresh, nu pot sa dau pe ea.

8 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Pe laptop sau pe telefon este problema?

| Anonim0091 explică (pentru victorandrei):

Pe telefon, vreau sa ma conectez la router. am incercat sa ma conectez si la modem dar nu apare pe lista dispozitivelor gasite.

| victorandrei a răspuns (pentru Anonim0091):

Ce tel este?

| Anonim0091 explică (pentru victorandrei):

Samsung galaxy xCover

| dana272012 a răspuns:

Ai reusit sa te conectezi? aceeasi problema o am si eu, si nu am reusit, te rog sa imi spui si mie cum ai facut

| Anonim0091 explică (pentru dana272012):

Da am reusit.
Trebuie sa intri pe 192.168.0.1 si sa te loghezi la router
De obicei este Admin si parola nimic sau tot admin.
Acolo te duci la "manual settings" sau setari manuale, si cauti wireless.
Dupa aceea trebuie sa adaugi telefonul tau acolo, prin conectiune WPS. cel putin eu asa am facut, daca nu reusesti mai cauta pe acolo big grin
Mult noroc.

| Aannooonniimm a răspuns (pentru Anonim0091):

Cum trebuie sa te loghezi unde este afisat?
http://www.ip19216801.com/#How_to_connect_to_your_router
de aici ce fac? am si eu aceeasi problema. multumesc :-*

| Aannooonniimm a răspuns (pentru Aannooonniimm):

Priveste aici. Mie nu mi se afiseaza fereastra de la pasul doi!
http://www.tp-link.ro/article/?id=256
Daca m-ai putea ajuta