| nonuta a întrebat:

Sal tup daca am windox xp si am interfata de vista.Cat ocupa interfata de vista din memoria unui pc?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi pe HDD nu ocupă mai mult de 30 de MB pe HDD daca bine mai ţîn minte dar cu chestii de astea îşi strică oamenii Windows-ul că interfaţa asta îţi va îngreuna pâna la urmălucrul cu aplicaţiile asta dacă foloseşi aplicaţii de grafică. Dacă îţi foloseşti PC-ul doar la internet, messenger sau eventual la unele jocuri şi ai pente un GB de RAM e ok deşi interfaţa cam ia în jur de 40 de MB din RAM cu tot cu efecte asta daca bine masi ţin minte.Succese.

| Ronnix a răspuns:

Ocupa indeajuns de mult incat sa-ti ingreuneze majoritatea activitatilor practicate pe calculator.

| Ovidiu a răspuns:

Daca luam in considerare fisierul propriu-zis(referindu-ma la marimea acetuia) nu ocupa mult spatiu pe Hard-Disk.
Daca ne referim la memoria(RAM) utilizata de catre PC il timpul rularii acestui program, nici aici nu trebuie sa-ti faci griji, daca ai la calculator minim 1GB memorie RAM. Orice program care ruleaza in PC utilizeaza memoria RAM. Am folosit si eu interfete de Vista si de Seven cand am avut XP instalat si nu am avut probleme cu PC-ul(se bloca sau altceva). Deci, daca ai macar GB memorie RAM...go on.
Ca sa stii cata memorie RAM ai, intra in My Computer-->clic dreapta-->Proprietati-->iar undeva acolo scrie
Daca windows-ul tau e in romana atunci o sa-ti arata in megaocteti MO altfel in MB

| linux996 a răspuns:

Porneste TaskManageru-l si uitet la proces cita memorie foloseste. Stima!

| Raphy a răspuns:

Nu ocupa mult este in regula si eu am facut asa