| Lexi888 a întrebat:

Sal.Vreau săi iau pc asta lui varamiu sâmbăta e ziua lui are 14 ani.Ma gândeam cat de bun e acest pc si ce jocuri se pot juca pe el fara lag si fara setări Grafice.Adica sa nu umble la setări Grafice sa le lase asa cum i le da jocu. Vreau o lista cat mai lunga cu jocuri contează mult ca lui ii place sa se joace pe pc funda. http://www.emag.ro/......EX2M0BBBM/

Răspuns Câştigător
| MultiCore a răspuns:

Pot să îți spun că îi vor merge cele mai noi jocuri apărute fără probleme.

| MultiCore a răspuns (pentru MultiCore):

Chiar și la grafică Medium-High la unele.

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Dada, e perfect. Chiar as vrea sa aud si un feedback dupa ce il cumperi cu felul in care merg jocurile. Daca nu iti plac configuratiile...
(ce o sa apara, la o rezolutie decenta doar pe low sa mai duca la un framerate decent).

| Lexi888 explică (pentru sltlp):

Sper sa fie bun.la prețul asta e o placa video decenta si procesor bun HDD de 1 tb si 6 gb ddr3. oricum un copil de 14 ani nu are cine știe ce pretenții de grafica.dar sper sa meargă toate pe el fara setări Grafice.eu am un Aliware am dat pe el 90 de milioane il am de 4 luni e cel mai bun rupe tot.Varamiu vine la mine si joaca crisis 3 pe deatalii maxime pe ultra.eu ma mai ocup de proiecte Grafice chestii nu ma mai prea pasionează jocurile la vârsta mea.Dar ma joc sâmbăta duminica de dimineața pana seara.Acum jocurile le am ca pe un hobby

| sltlp a răspuns (pentru Lexi888):

Da, dar avand in vedere ca se poate si mai bine... Si cu grafica e acum, ca dupa ce prinde ce si cum o sa observe diferenta...
Iar pc-ul ala, crede-ma, nu duce nici bf3 la mediu. Cel care a tot raspuns aici de bine, nu stie ce vorbeste. Ca sa scoti de la ea mediu, treubie sa lasi la o rezolutie de nimic.
Dar revin, daca poti, de ce sa nu iei ceva mai bun...
Ma rog, cum vrei. Uite totusi 2 variante, care sunt... incomparabile ca si performanta in gaming. http://bit.ly/1cGID0o sau daca e prea scump: http://bit.ly/HAMqOp + samblarea la ambele, si ajunge acasa fix ca un pc gata asamblat, http://bit.ly/11v6evL

| Lexi888 explică (pentru sltlp):

Frate nu ma lua pe mine cu de-astea ca piesele alea sunt incompatibile uite aici un pc adevărat.amd e un rahat plus o placa de baza ieftină plus o placa video scumpă si placa de baza nu tine placa aia video.memorie de rahat.plus o sursa slaba si dvd prost se vede ca nu te pricepi.nu ai ce face cu pc ala. Tumnu te pricepi ai facut un pc prost repede iti daimon link Imediat.

| Lexi888 explică (pentru Lexi888):

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/758347/. Iar daca e săi iau ceva de calitate e pc ala care l-am ales eu.ce ai facut tu acolo ia foc cand il bagi in priza ca nu sunt compatibile piesele.si de unde Sti tu ca nu merge cine știe ce joc.Sunt sigur ca merg toate fără Cerințe Grafice.si pc care l-ai facut tu acolo nu duce nimic ca ia foc ca e sursa prea slabă.si pc garage e un tir plin cu piese sau mai multe in fine.niste tiruri, cu piese făcute pe vapor.

| sltlp a răspuns (pentru Lexi888):

Ok, vreau doar sa ignori ce am scris, asta e 1.
2. E clar cat de bun esti si tu din mai multe motive: " eu am un Aliware am dat pe el 90 de milioane il am de 4 luni e cel mai bun rupe tot.Varam"Cred ca ai vrut sa spui Alienware, dar ai uitat cum se scrie.
2. Pc-urice gata asamblate gen eMAG, vin cu sursa integrata pe carcasa. Daca aia e sursa slaba, atunci ce sa mai zic de cele asamblate.
3. Foarte bine. Punem sursa de 32535355353W pe un sistem care consuma un 200-250W MAXIM.
4. Demonstreaza-mi ca sunt incompatibile. Cateodata regret ca nu pot sa pun un pariu cu toti desteptii, ca nu au dreptate. Mult noroc, la jucat pe ultra low. Pacat de nepotul ala, daca exista, sa aiba asemenea unchi capos... Deci, daca ai citi pana aici, vreau sa imi spui de ce sunt incompatibile, si de ce crezi ca ce ai pus tu e mai bun. Ma rog, orice. care a dat de internet se crede mare expert(macar altii pot sa si demonstreze ce afirma)...

| Lexi888 explică (pentru sltlp):

Frate.gandeste.sti ca am dreptate.ce naibi daca pui o placa video de 6 milioane pe o placa de baza slaba.placa de baza face tot. daca placa de baza e proasta e si procesorul prost si placa video.procesorul ala e praf.si daca vrea sa vadă un film ce face? sta jumate de ora sa se încarce? intreaba aici pe TPU daca pc alea sunt compatibile si bune.

| sltlp a răspuns (pentru Lexi888):

Exact asta e, dar pe dos. Nu ai gram de dreptate.
Si demonstreaza odata ca ai dreptate, ca ce am pus eu nu e compatibil. Nici macar nu stii ce e aia placa de baza, si nici ce face.
Oricare din sistemele facute de mine is de 1.5-2X mai performante. Dar daca esti prost, nu esti destul daca nu dai si pe afara. Daca mai faci un comentariu, te rog sa argumentezi de ce : sistemele facute de mine sunt mai slabe si de ce al tau e mai bun. Chiar sunt curios. Is satul pe TPU de oameni/copii, din toate categoriile, incerci sa ii ajuci, dar nuuu. Deci nu uita ce am zis.

| Lexi888 explică (pentru sltlp):

Bai omule tu te auzi ce spui? pui pe o placa de baza praf o placa video buna......sursa slaba si cred ca tu esti prost si nu merita sa ma mai contrazic ca nu ai dreptate.un pc luat întreg e mai bun ca unul facut pe piese.imagineazati un motor întreg si unul pe care il vei face.Iei o piesa de la un vecin o alta piesa de la alt vecin si tot asa.Un motor întreg se strica mai greu decât unul facut asa din Bucăți.Frate nu înțelegi ce vreau sa spun.Placa de baza e prea slaba ca sa suporte o placa video asa puternica.nu intelegi? iar sursa e prea slaba la 400 de w.memoria e slaba.iar carcasa e slaba.eu un pc slab.ce naibi carcasa nu e bine ventilata.De ce sunt mai bune ca singurul lucru din ele care e puternic e placa video? sa Sti ca un procesor slab trage in jos placa video.iar o placa de baza slaba trage in jos tot.Te rog sa pui intrebare pe TPU cu subiect cat de bune sunt PC-urile făcute de tine si cat de bun e cel facut de mine.Eu nu te pot convinge dar sper ca alți o vor face. Daca nici ei nu pot notează pe hârtie piesele de la un pc facut de tine si piesele de la un pc facut de mine si da fuga la un depozit de calculatoare si sa vedem ce iti spun băieți de acolo.

| sltlp a răspuns (pentru Lexi888):

Da, unde o sa raspunda alti idioti care nu au o traba.

| bineproportionat a răspuns:

Salut, e foarte bun desktopul asta
http://bit.ly/194z6bp
ii vor merge toate jocurile!