| ReVeRs a întrebat:

Sall am blocat din greseala (cred) cooler-ul de la laptop din tastatura cum il deblochez? Se poate bloca din tastatura sau e ars?

5 răspunsuri:
| MultiCore a răspuns:

Cel mai probabil este ars. Nu se poate să se blocheze din cauza tastaturii. Asta dacă nu ai avariat tastatura producând denivelări la nivelul tastaturii. Eu îți recomand să NU îl mai pornești chiar dacă procesorul are senzor de temperatură și stinge automat Laptop-ul. Cel mai bine este să îl duci la un Service.

| MultiCore a răspuns:

Și Funda?

| Adriankuala a răspuns:

Cred ca s-a ars daca nu s-a ars s-a blocat si sigur e din cauza prafului daca nu il schimbi sau nu il faci sa mearga o sa ramai fara laptop

| ArtistiqueGS a răspuns:

Nu ai cum sa bochezi coolerul din tastatura, stii macar ce e coolerul?
Coolerul este ventilatorul procesorului, du-te si blocheaza ventilatorul la un PC normal si incearca sa-l deschizi vezi daca poti. Si exprima-te cum trebuie. Ti-e stricat, ori s-a dus windowsul. Dar nu are legatura tastatura cu ce zici tu.

| STRADI a răspuns:

Nu-imi imaginez ce-ai facut de l-ai blocat din tastatura ce-ai facut ai dat cu pumnii in el? Daca da poti fi sigur ca ori s-a blocat ori s-a distrus happy (cel mai probabil a 2a varianta)