| Vaidos_Andrei_1990 a întrebat:

Sall... Am Fifa14 dar merge greu in meciuri dar la antrenamente merge foarte bine am setat grafica pe slab dar tot asa merge nu merge asa doar pentru ca e fifa 14... tot asa facea si la Fifa 7, 8,10,11,12 si 13. Am laptop cu -Procesor: AMD E1-1200 Apu with radeon(tm) HD graphics 1.40 GHz
-RAM: 4gb
-system type: 64-bit Operating System, x64-based procesor
Dau funda happy
Astept un raspuns

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Procesorul tau are o frecventa de doar 1.40 GHz? Ori am eu o problema de interpretare? Daca da, aici e toata buba.

| Jipa95 a răspuns (pentru miTzuliK93):

Lasa ca am eu o cunostinta care a cumparat acum cateva luni un laptop Lenovo la 1250 lei, cu procesor AMD single core la 1.3 ghz.

| Jipa95 a răspuns (pentru miTzuliK93):

Prietene.e normal sa iti mearga fifa prost pe procesorul ala, este prea slab, schimba-l si pune-ti unul mai puternic cu un APU mai bun in procesorul ala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

In realitate Fifa sunt foarte prost portate pe PC. In ultimii ani fiecare FIFA a avut o gramada de hibe. La 2013 trebuia sa schimbi prioritatea la "High" ca sa poata rula fara shuttering.

Eu am probleme cu artefactele grafice pe un i5 4670, gtx 760 si 8 GB de RAM, in Fifa14. Toate driverele la zi si calculatorul este curat lacrima.

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Perfect adevarat, eu pe laptop am Intel HD 2000, merge fifa 13, perfet, la fel si seriile PES, dar la fifa 14 terenul de fotbal este mai degraba unul de tenis.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Jipa95):

Sa inteleg ca nu ti-ai terminat ideea?

6 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Fiindca sunt mai putine texturi folosite la "antrenamente" pentru ca nu sunt oameni in tribune, iar in meciuri sunt