| Иαяʋтσ a întrebat:

Sall am laptop lenovo v570 si mi-am baga un windous pe el dar nu era bun am incercat sa bag xp pe el da nu a mers din cauza lui windows 7.Acum nu mai ma lasa sa intru nici in 7 si nu stiu ce comanda trebiue bagat in dos ca sa-l formatez.Am gasit cv pe wikipedia dar nu am inteles.

2 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Iti trebuie windows xp bootabil. Il bagi in pc, ii dai restart, pe ecran va aparea press any key to boot from cd. Daca nu ai experienta cu instalarea, pune pe cineva care se pricepe.I deea este ca iti trebuie un windows bootabil.

| soul2soull a răspuns:

Descarca o versiune de paragon drive backup imagine iso scrie-o pe cd restarteaza si booteaza de pe ea normal mode... cand ai apare meniul ai daiparagon partition manager stergi partitiile si le refaci nu le formatezi fiindca 7-le vrea ca el sa le formateze dupa care ai dai aplly all si ok iesi cu restart si gata

Nu uita partitia c: sa fie pusa pe active daca este o lasi asa
daca nu este o faci cu clik dreapta pe partitie