| andreiutzul2 a întrebat:

Sall, am o problema cu calculatorul, cand il aprind, se aprinde monitorul si se blocheaza cand arata marca calculatorului mereu, ce pot face? spuneti-mi va rog ce pot face sau ce aresad

4 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Nu cumva scoate niste sunete? Sunetele sunt lungi si scurte, cauta pe google SOUND CODES pentru placa ta de baza si vezi ce cod iti da, prin asta poti diagnostica problema.

Codurile sunt de genu Bep - Beeeeeeep- bep - Beeeeeeeep deci e scurt - lung - scurt - lung. ca exemplu ca sa stii cum sa lucrezi cu ele.

| WaraAl3x a răspuns:

Reinstaleaza-ti driverelewinking. Cel mai bine dul la reparat.

| b0rN2KyLL a răspuns:

Daca te pricepi cel mai bine ar fi sa instalezi windows-ul. Daca sti cu bios-ul umbla si acolo. Deschide pc-ul in safe mode si apoi dai un restart din bios

| andreiutzul2 explică:

Da, 4ndreey scoate cateodata si sunetele acelea beep-beep... si nu se aprinde monitorul, multi imi spun ca problema vine de la placa de baza si ca e stricat de tot...