| Anonimul1600 a întrebat:

Sall am o problema mare. Mi-am loat un i7770k si ila nu e cimpatibil decat cu windows 10 asa ca l-am pus dar am mereu black screen dupa ce se instaleaza orice as incerca nu merge asa ca am vrut sa revin la vechiul meu windows 8.1 dar acum am blue screen.De la ce e? Ca ma enerveaza de il arunc pe geam funda+5000€ raspunsului care ma ajuta

2 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Salut e original windowsul? Daca nu vorbim in PM!

Bula
| Bula a răspuns:

Ma tem ca, ai montat necorespunzator cooler-ul procesorului si acesta se supraincalzeste.
Intra in BIOS - Hardware monitor si urmareste temperatura CPU timp de minim 5 minute.
Daca temperatura creste peste 50 grade Celsius, atunci coolerul nu raceste suficient, trebuie re-montat sau chiar inlocuit cu altul, mai eficace!