| Apocalipsa22 a întrebat:

Sall.Am un PC mai vechi si am vrut sa-i pun o placa video dedicata findca avea integrata am montata am conectata cablul VGA si s-a aprins dar apareau niste lini pe ecran la inceput si dupa acea dupa faza aia cand se unesc culorile la win 7 s-a facut ecranul albastru si scria ceva pe el din cate amn vazut scria ceva de memorie vizuala sau virtuala ceva de genu si apoi isi dadea restart.

1 răspuns:
| TPUTudorMarian a răspuns:

Daca zici ca PC ul e destul de vechi atunci s-ar putea sa nu iti suporte placa de baza placa video, asta in cazul in care e cat de cat performanta placa video gen nu stiu. Nvidia GTX 730 2 G sau 1 G sau doar Nvidia GT 1 GB sa u 2 GB daca e asta cuta in bara de search run dai click si ti se va deschide o fereastra mica in colt scrii dxdiag, dai ok, si iti va deschide o fereastra unde ai componetele pcului, apoi iti cauti placa de baza a pcului. Dupa asta intri pe google si vezi ce capacitate are placa ta de baza, adica cata memorie suporta pe placa video, de acolo vei intelege tu. Daca nu e asta nu stiu XD! Succes!