| Banes69 a întrebat:

Urgent pls. Tocmai ce mi-am luat o placa video si merge dar imi arata ca am 3, 7gb memorie grafica. Adică si placa integrata era funcțională. CRED si am vrut sa o dezactivez si am schimbat in bios de pe Automat pe PCI si acum nu îmi mai apare imaginea nici cu cablul conectat in cea dedicata nici in cea integrata, ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| GaryOfLivia a răspuns:

Poti sa opresti alimentarea PC-ului si sa o pornesti iar.
La cele mai multe calculatoare asta face BIOS-ul sa isi reseteze setarile.

Sau daca nu merge asa baga un cablu video din monitor in placa de baza, nu in placa video, du-te in BIOS si dai default settings.

Poti sa imi spui ce placa video ai ca sa pot sa te ajut mai mult daca e nevoie?

| Banes69 explică (pentru GaryOfLivia):

Am rezolvat, daca intampinati sau mai intreaba cineva, cel mai usor, este o baterie mica gen o moneda mai groasa, scoti 10 minute si dupa o bagi la loc si merge, isi da ceva gen reset biosul, multumesc de sfaturi happy

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Sa mergi la un service sau sa rescrii biosul singur, dar nu te sfatuiesc ca strici totul prin pc.