| Vaas_Amd_1969 a întrebat:

Salut,fratele meu juca Dungeon defenders II si i-a dat PC-ul ecran albastru,cind la restartat apareau linii albe peste tot si apoi doar ecran negru,uneori dadea iarasi ecran albastru si isi facea restart uneori nu,am deconectat PC l-am lasat ceva timp si l-am pornit iar,nu mai aparea nimic pe monitor dar PC-ul mergea,cablu de la net nu lumina si nici tasta,ma gindeam ca e problema cu blocul acela de energie dar mi sa zic ca placa video e moarta, poate fi? Si daca este, nu sunt sigur care e placa de baza dar am inteles ca e AMD athlon 64 x2 4050e ddr2, placa video era Ati radeon hd 4350 512 mb pcei, cu ce placa as putea inlocui si se mai gasesc asa placi? Apreciez orice ajutor, desi PC-ul meu e vechi din 2009 imi era draghappy

Răspuns Câştigător
| n1n1o a răspuns:

Sal, blue screenurile sunt de la memoriile ram sau de la HDD incearca sa scoti o placuta de rami pe rand (daca ai mai multe) si apoi vezi daca se aprinde.