| aannddrreeaa a întrebat:

La ce este buna o placa de memorie integrata si la ce e buna una dedicata?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aloooooooooooo! Nu exista asa ceva. Placile de memorie sunt dedicate (adica sunt detasabile). Placile video si de sunet sunt integrate si dedicate.

| aannddrreeaa explică (pentru Salontanul):

Da, nu am fost atenta.Imi ser scuze

| Salontanul a răspuns (pentru aannddrreeaa):

Bun! Daca am trecut peste acest hop mergem la urmatoarea etapa: Placile integrate sunt mult mai slabe. In aceste conditii multa lume cumpara placi separate pentru imbunatatirea perfomantelor computerului.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Placa de memorie nu exista decat dedicata. poate te referi la placile video

| AliveOne a răspuns:

Aia dedicata e mult mai buna iar ca bonus daca nu-ti place o poti schimba pe cand ce-a integrata nu poti

| Cuvântul1 a răspuns:

Cea dedicata ti se potriveste cu cea de baza, iar cea integrata s-ar putea sa nu iti se potriveasca si sa nu iti mearga.