| haker a întrebat:

Sall.Am windows xp de 2 luni cu licenta pe un an. Dar nu stiu de ce azi cind am pornit calculatorul mi-a aparut scris jos in dreapta windows genuide.de ce a aparut si cum pot repara?

5 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Cauta pe net RemoveWGA sau descarca service pack-ul 3 de pe site-ul Microsoft:

http://www.microsoft.com/......tails.aspx

| Kattan a răspuns:

Mai oameni buni, voi cititi intrebarea? Sau doar 1 rand din 3?
Este vorba de un Windows cu licenta.
Acum, @haker (un zambet mi-a strabatut chipul cand am vazut numele tau), problema este un pic mai complicata.
Fie cineva ti-a folosit acel serial si s-a inregistrat, fie nu ai introdus cum trebuie la instalare serialul, fie, pur si simplu, nu este un Windows original.
Acum, vin cu intrebarea, ce te face sa crezi ca este original? Sau de unde stii ca este original?
Ca sa nu te las totusi cu ochii in soare, si sa-ti dau o posibila solutie de pe-acum, poti incerca sa schimbi (sau sa reintroduci) acel serial. La Windows XP se putea destul de usor.
Detalii aici: http://www.petri.co.il/change_the_serial_in_windows_xp.htm & http://www.shivaranjan.com/......formation/

| eXtreme21 a răspuns:

Am avut si eu un windows xp si imi aparea la fel cu wondows genuide si m-am documentat si am afat ca asta apare doar la windows-urile contrafacute.Si acum nu mai poti face nimic sa nu apara doar sa reinstalezi windows-ul si apoi sa setezi "automatic updates" pe "off" deoarece descarca niste aplicatii de pe internet si nu o sa mai apara cu windows genuide. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda...

| Rullz_9348 a răspuns:

Te duci in partitia C/WINDOWS/sinstem32 si de aici stergi cee doua fisiere wgawinking

| haker explică:

Windowsul meu este mai mult ca sigur original.Nu este unul contrafacut si sper sa gasec o solutie fara reinstalare.