| PuținConteazăNumele a întrebat:

Sall, am windows xp si merge cam greu. Am multe programe pe el si nu stiu care sunt necesare. Sa nu imi spuneti de Ccleaner.
Funda! Am nevoie cat mai urgent. funda celui mai bun raspuns

9 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarc asta si fa o curatenie in PC:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| nyko98765 a răspuns:

Pai nu am de unde sa stiu care sunt necesare daca nu imi dai o lista cu programele pe care le ai...dar incearca sa mai stergi din cele pe care nu le-ai folosit niciodata laughing

| dannyel86 a răspuns (pentru nyko98765):

Salut. Nu e logic sa scoata din sistem ceva ce nu foloseste, pentru ca sunt programe care, desi par pasive si nu necesita interventia omului, ele apar ca necesare unui sistem (net framework, c++ redistributable, codecuri, etc). Cel mai bine ar fi sa publice lista de softuri instalate si sa facem recomandarile corespunzatoare. happy

| nyko98765 a răspuns (pentru dannyel86):

Pai asta am spus si eu dar daca el nu o sa publice lista ce sa-i raspund si nu depinde de windows depinde si de placa de baza, procesor, RAM, etc. cel mai bine ar fi sa mai stearga din programele astea nefolositoare, nu ma refeream la cele importante eu ziceam de jocuri, programele pe care le-a descarcat el dupa net intelegi laughing)

| PuținConteazăNumele explică (pentru nyko98765):

Uite ce zice cand vreau sa public raspunsul : Atentie!
Esti pe cale sa postezi un mesaj care poate incuraja pirateria si distributia ilegala de materiale pe internet. Legea nr. 8 din 1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, a fost modificata semnificativ prin Legea nr. 285 din 2004, prin OUG nr. 123 din 2005, precum si prin Legea nr. 329 din 2006, iar tu ai putea sa te afli in situatia de a le incalca acum.
In ipoteza unei actiuni pe cale legala, TPU.ro este obligat sa furnizeze IP-ul tau si restul datelor de identificare si informatiilor despre tine.
Esti sigur ca doresti sa postezi acest mesaj si iti asumi toate riscurile?

| nyko98765 a răspuns:

Ia masil-ul meu sitrimitemi din nou lista
PS: pe mail ca nu stiu de ce nu imi mai merge mess-ul laughing

| Anduuu10 a răspuns:

Uite aici in video-ul meu cateva chichite!
PS: daca nu stii engleza, apare in romana la finalul video-ului.