| Crysty1996 a întrebat:

Sall As vrea sa imi spuneti despre un laptop acer aspire 5738ZG cu configuratia : intel pentium dual core 2.3 ghz, 3gb ram, 500gb sata 2, si placa video Ati mobility Radeon hd 4650 de un 1 gb. Va rog sa imi spuneti niste pareri daca este bun acest laptop. A am uitat sa spun il vreau pentru jocuri!

Răspuns Câştigător
| darkrider a răspuns:

Pentru un laptop, e bunicel. Jocurile din 2010 in jos, o sa iti mearga, cele din 2010 in sus... nu sunt sigur ca le poti rula pe toate jucabil.

4 răspunsuri:
| Florin199221 a răspuns:

Uite aici un model mai bun de la aceeasi firma... poate putin mai scump... 22mil nu stiu cat e celalalt
http://www.emag.ro/.......RJ00C.006
sau altu la 24mil
http://www.emag.ro/.......RG80C.004
raportul pret/performanta e super

| hello123 a răspuns:

Sincer,Intel e mai economicos de felul lui. daca vrei sa joci jocuri iti recomand http://www.smartbuy.ro/laptopuri/acer-aspire-5542g-324g50mn~2410424.html
asta este mult mai bun dupa mine pentru jocuri.asa laptop am si eu. sper ca ti-a fost de ajutor

| RobertEufo a răspuns:

Exact acelasi model il am si eu,e destul bun pentru. jocuri,insa nu toate merg la configuratii maxime,de ex:gta iv nu merge foarte bine si mai sunt vreo cateva jocuri care iar la fel, nu prea sunt multumit de cum le ruleaza, in schimb nfs-urile au mers toate foarte bine.Iar daca vrei sa joci jocuri peste 10GB nu prea o sa fii satisfacut.Succes!

| Lucian_1182 a răspuns:

Iti faci treaba si cu asta...nu investi prea mult intr-un laptop pentru ca oricum in cativa ani o sa fie depasit sau stricat