| Crysty1996 a întrebat:

Sall As vrea sa imi spuneti despre un laptop acer aspire 5738ZG cu configuratia : intel pentium dual core 2.3 ghz, 3gb ram, 500gb sata 2, si placa video Ati mobility Radeonhd 4650 de un 1 gb. Va rog sa imi spuneti niste pareri doar despre aceasta configuratie si daca este bun sa cumpar acest laptop.

Răspuns Câştigător
| bistriteanul a răspuns:

Procesorul e foarte bun, dar nu-ti garantez ca o sa mearga toate jocurile! Cei 3GB RAM sunt arhisuficienti, deci n-ar fi o problema! HDD 500GB SATA 2 e excelent, are o capacitate mare! Placa video ATi Mobility Radeon HD4650 de 1GB e impecabila, foarte buna pentru filme in HD: 720p sau 1080p! Pe scurt, merita cumparat, nu mai astepta, ia-l ca e bun! O zi buna, sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu sunt sigur de aceasta configuratie, deoarece placa video e una mai veche, deci componentele par a fi din generatii mi vechi.Da-mi pm si zi-mi un buget si te aju cu drag.

| Crysty1996 explică:

Pana in 18 mil

| TropicalStorm a răspuns:

Mai el e bunicel. nu prea imi place placa video. e buna si placa video dar daca vrei de jocuri nu e cine stie ce ca astea de la ATI isi ia din ram. procesorul e bun, ram e bun, hdd e bun...placa video nu prea imi placetongue adica o sa ti se miste nitel mai greu laptopul happy