| titangyuri a întrebat:

Sall as vrea sa-mi pun 2 monitoare big grin Dar pe placa am doar o iesire vga happy dar Am si o iesire HDMI pot sa-l pun pe HDMI? SAU nu merita sa-mi cumpar nici cablulaughing

1 răspuns:
| Kattan a răspuns:

Daca placa video are doua iesiri (vga si hdmi) si tu vrei 2 monitoare, cum vrei sa le pui pe un singur conector?
Depinde de ce intrare are monitorul. Daca are hdmi, atunci iti trebuie cablu hdmi-hdmi; daca are dvi, iti trebuie un cablu dvi-dvi si un adaptor de la hdmi la dvi; daca are vga, adaptor hdmi-vga si cablu vga-vga.