| octav005 a întrebat:

Salutare. am cumparat de m-ai bine de un an, un cablu pentru PC Desktop. La un capat DVI care intra in placa video la PC si celalalt capat HDMI care intra in TV pe post de monitor. AS dori sa imi cumpar o noua placa video, am gasit una care au iesiri VGA, DVI SI HDMI.
Ce iesire video ofera o calitate m-ai buna intre DVI si HDMI? e vreo diferenta intre ele?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

HDMI deoarece are semnal HD si transmite si semnalul audio prin acelasi cablu. Este si mai nou 2003 fata de DVI care este din 1993.