| Crysty1996 a întrebat:

SALL ce parere aveti despre aceasta placa video? Sapphire Radeon HD5570 suporta jocuri 2011 impreuna cu un amd x2 dual core la 3ghz si cu 4 gb ram? Vreau cat mai multe detalii despre acest sistem si mai in special despre placa video! DAU funda!

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E slaba. Ce configuratie ai in vedere exact si care e pretul/bugetul?
@BluePhoenix: Esti degeaba. Poti sa citesti? Omul intreaba de 5570, iar tu dai link la racheta aia de 5970!

| Hasss a răspuns:

Merge ma lol pai eu am amd athlon II x3 450 3, 2 ghz 4 gb ram si 5450 ati radeon placa video si ma joc orice vreau e chair daca pe unele joc pe low setting sau pe mediu sau pe high conteaza ca joc si nu se misca in reluare. ex: joc gta 4 pe medium inspre high fifa 11-12 aproape high deci na happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Hasss):

5450 e placa de office si Solitaire. Daca tu te joci la 800X600 si detalii minime, asta nu inseamna ca faci vreo treaba cu placa video. Mai mult te ajuta procesorul si cei 4 GB de memorie.

| Hasss a răspuns (pentru KodrutZ):

E afla ca eu ma joc fifa 11 pe 1280 x720p si detalii maxime... si am 60 fps deci n-am nicio problema cu placa mie imi place cum se comporta si gta IV cu totul la high in afara de water qualiti este la low si vsync off si pe rezolutie 1024 x 768 si am 30 de fps deci n-am ce comenta despre placa...
scuze ca te contrazic da spun adv tongue

| KodrutZ a răspuns (pentru Hasss):

Pai FIFA 2011 merge bine mersi ca pe orice placa fabricata in ultimii 4 ani, iar la GTA 4 nu ma pronunt, stiu ca era jenant la lansare, se inneca pe orice configuratie ai fi avut, poate l-au mai pus la punct intre timp. Oricum, felicitari pentru procesor si memorie. Daca ai avea un 5670 sau ceva de genul, atunci sa vezi ce inseamna placa video cit de cit!

| Hasss a răspuns (pentru KodrutZ):

E sunt mic am 16 ani peste 2 ani cand oi face 18 ani love struck o sa ma duc la munca si o sa-mi iau eu o placa buna sau un pc nou :X si mersi pentru felicitare

| KodrutZ a răspuns (pentru Hasss):

Daca poti sa faci upgrade sau sa vinzi placa asta, sa stii ca nu iti trebuie o avere sa iei un 5670.http://www.mediadot.ro/......5-vga-hdmi

| Hasss a răspuns (pentru KodrutZ):

Stiu ca e ieftina laughing dar calc al meu are doar 3 luni adica e nou si am garantie la el tongue

| KodrutZ a răspuns (pentru Hasss):

Pai poti sa te duci unde ai garantie sa iti schimbe placa la o adica.

| Hasss a răspuns (pentru KodrutZ):

Lol chiar poate sa tio schimbe? chiar nu stiam laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru Hasss):

Asa ar trebui, desi tu o sa ramii cu aia veche... de aia e bine sa nu mai cumperi NICIODATA sisteme sigilate, plus o gasca de alte motive pe care nu le insirui acum.

| Hasss a răspuns (pentru KodrutZ):

Stiu la urmatorul sistem pe piese mil fac ca inainte nu stiam sa-mi fac si de aceea mi l-am luat sigilatbig grin asta e e bun si asta nu ma joc eu altceva mai sofisticat in afara de cs fifa si gta poate jocuri online dar alea nu cer asa multe resurse happy

| BluePhoenix a răspuns:

Eu spun ca este o placa destul de buna. Daca doresti mai multe detalii despre placii video, sisteme PC Games, etc. click aici : http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2010/05/11/sapphire/1

Sper ca ti-a fost de folos!, O zi buna.