| alexandra512 a întrebat:

Sall! de curand mi-am instalat windowsul la calculator si nu stiu sa schimb boot-area. imi explicati si mie va rog? indetaliat daca se poate.

1 răspuns:
| JustCosmin a răspuns:

Deschizi calculatorul si imediat ce-ti apare meniul de boot, apesi tasta Del pentru a intra in Bios. Din Bios>Advanced Bios Features schimbi bootarea, pui primary pe HDD, secondary pe CD/DVD. La final apesi F10 pentru salvare, selectezi tasta Y (Yes) si restartezi.