| Crysty1996 a întrebat:

SAll procesorul i3 2330m pentru laptop ii quad core sau doar dual core sau are Threads : 4 care il citeste ca fiind 4 nuclee va rog spuneti-mi ca nu sunt lamurit DAu funda!

Răspuns Câştigător
| imaqtpie a răspuns:

I3 este dual core, i5 este dual core cu HT si i7 este quad core cu HT. (astea doar la laptop)

1 răspuns:
| RoccoSuasito a răspuns:

Pe site-ul Intel scrie ca are 2 nuclee. Nomber of cores: 2, Number of threads: 4. Sa fiu sincer eu nu stiu ce sunt threads-urile dar procesorul e dual core asa scrie pe site la specificatii.