| badearoby a întrebat:

am cumparat ieri un telefon lg kp501 iar azi cand vreau sa il aprind imi apare logoul de la lg iar dupa se restarteaza. ce sa fac?

6 răspunsuri:
| R9kitty a răspuns:

Sigur ai garantie, asa ca du-te la magazinul de unde l-ai cumparat si spune-le problema ta. O sa il repare, doar daca nu l-ai scapat tu pe jos sau i-ai facut ceva. Mult noroc.

| roby096 a răspuns:

Baga-l in priza, poate s descarcat bateria, asa fac LG-urile, cand nu mai au baterie si incerci sa le pornesti
funda?

| Doar1îngeR a răspuns:

Du-te cu el inapoi la magazin.ce vrei sa faci altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-ai lasat la incarcat circa 4 ore prima oara?
Scoate-i bateria afara cateva secunde, introdu din nou acumulatorul, nu-l aprinde, conecteaza-l la alimentator si asteapta circa 15 minute apoi aprinde-l.
Daca nu merge iei legatura cu firma de unde l-ai cumparat pentru garantie.

| alealexuta a răspuns:

Du-te si schimbal sau sa iti dea explicat(DE UNDE LAI LUAT DESIGUR)

| badearoby explică:

Nu pot sa il las stins ca se aprinde singur.