| FreeBSD a întrebat:

Am cumparat un server fizic.

Ce sistem de operare imi recomandati sa instalez pe el ca sa pot face VPS-uri, ca la firmele de hosting. Am ip static.

Imi puteti da si un tutorial ceva de crearea vps-urilor pe acel sistem de operare, de la 0 pana la crearea vps-ului?

Vreau sa fac VPS-uri pentru metin2, counter strike, minecraft...

Dau funda!
Repedeee!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai bine pui un linux, un centos

| FreeBSD explică (pentru suntserios):

Si un tutorial despre cum fac vps-urile pe el?

| godtor a răspuns:

Salut, daca vrei sa faci VPS-uri pentru metin2 va trebui sa folosesti FreeBSD sau Windows ca OS prin urmare ai nevoie de virtualizare XEN sau KVM, cauta pe google kvm solusvm / xen solusvm pentru mai multe informatii / tutoriale.