| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica sau mare problema cu window-ul.
Aseara mergea ok dar azi, cand sa-l pornesc a aparut o eroare ca s-a sters un fisier important din windows.Am incercat sa-l instalez din nou dar cand copiaza fisierele de pe cd in pc, nu se copiaza toate si trebuie sa apas ESC pentru a sari peste ele.In fine, multe nu s-au copiat si cand sa intre in instalarea fisierelor "Fatal System Error". Am pus la PC un Hard Disk de la un calculator mai vechi de-al meu.Merge bine, doar ca are ceva enervant :am descarcat Mozilla si cand sa intru in kit-ul de instal imi zice "File Corupt", si asa la multe aplicatii. Ce pot sa-i fac, si mai ales din ce cauza a patit asa ceva? pe mine m-ar interesa mai mult sa pastrez hard-ul vechi pentru ca are capacitate mai mare, dar cum il rezolv cu acea coruptie? Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| gki1980 a răspuns:

Cand pornesti pc ul apasa f1, f2, f8 sau del -depinde de calculator- si alege advanced options-last known good configuration. asa revii la situatia de dinainte de a sterge fisierul de sistem