| Crysty1996 a întrebat:

am o nelamurire care este diferenta dintre placa video nvidia ge force 540 m de 1 gb si nvidia ge force 540m de 2 gb dau funda pentru cel mai complex raspuns!

Răspuns Câştigător
| OaKi12 a răspuns:

Pai e foarte simplu, diferenta e ca cea de 2 gb, este mai performanta, avand o memorie mai mare, la placile video e ca la memoria RAM la calculator, cu cat e mai mult e mai bine, dar depinde pentru ce iti trebuie placa video, daca o vrei pentru jocuri gen Counter-Strike, Counter strike : Source, NFS, DIRT, e de ajuns de 512m, nici macar de un GB, dar daca sa zicem vrei sa joci crisys 2 cu detaliile la maxim, tot pe maxim, si vrei sa ai niste fps'uri foarte bune, mai bine ia-o pe aia de 2 gb doar ca ar mai fi o chestie u ce memorie ram ai la calculator si ce procesor ai, ca degeaba iti iei o placa video suuuper buna daca tu ai Intel Celeron si 1 gb ram. daca ai undeva pe la 4GB ram, si un procesor Intel core 2 duo e destul de bine, daca ai ceva mai bun, e si mai bine, daca ai ceva mai prost, nu are rost sa iti iei o placa asa buna. Funda, ca este foarte complex?