| maximovidiu a întrebat:

am o problema cu internetul
Eu sunt abonat la cei de la Vodafone de cand ma stiu...am un router de la ei de vreo 2 ani, a mers binisor pana ce a mers. doar ca traficul era limitat LOL chiar daca eram pe router adica imi dadea 7 GB pe luna dupa care daca ii consumam pe toti ramaneam la viteza nelimitata de 128kbps ceea ce este groaznic.
Iar acum contractul a expirat pentru ca era facut pe 2 ani si vreau sa ma schimb la alta retea.
Am sunat la cei cu rds. sa imi bag un fiberlink dar mi-au spus ca nu merge pentru ca nu este fibra optica in zona straight face sau ceva de genul asta nu am prea inteles.
Iar acum singura varianta mai este romtelecom dar nu stiu cum sa procedez pentru ca eu nu am nici un serviciu de la ei, eu sunt abonat la televiziune prin DIGI TV.
Si daca as vrea sa ma abonez la romtelecom pentru un internet trebuie sa bag si televiziune si telefon ca sa imi bage internet... daca bag doar o optiune adica internetul nu merge?
Raspuns fast big grin Dau funda.
Merci anticipat

2 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Vrajeala, nu baga decat internet nu pune botul, ca ei iau bani pe contracte full, fa show daca asta vor nu te lasa prostit de hoti,

| george232323 a răspuns:

E ciudat ca inca RDS nu are fibra peste totlaughing, Cred ca este pachet is numai pentru net, cauta sau suna. Si daca ar trebui sa-ti bani Romtelecom nu cred caar fi mare nu stiu ce, e chiar mai ieftin decat DIGI laughing.