| Freeze09 a întrebat:

Am probleme cu jocurile de pe telefon. Am un ZTE Blade dar am bagat android 2.3.7 cu cyanogenmod 7. Imi merg unele jocuri de 2.3.x dar nu imi merge minecraft pocket edition. Imi da eroarea: Aplicatia Minecraft - Pocket Edition s-a oprit brusc.Incercati din nou. Ce pot face?

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Tind să cred că nu versiunea de Android este de vină, ci faptul că ai procesorul de doar 600 Mhz.

| Freeze09 explică (pentru 0rlando):

Minecraftul cat cere? asa din curiozitate...

| 0rlando a răspuns (pentru Freeze09):

N-am idee. Cei care fac jocuri, specifică doar versiunea de Android minimă pentru a rula jocul, dar nu și performanțele tehnice. Probabil ai nevoie de 1Ghz sau poate un dual core, cine știe și câți rami...
Sunt jocuri care deși în market spune că merg pe telefonul meu, nu merg, dar sunt și jocuri care deși nu ar trebui să meargă, merg.

| Gradinaru_Radu_1990 a răspuns:

Procesorul e de vina... trebuie sa ti-l schimbi sau sa iti iei un telefon nou...

| zoltar1326 a răspuns:

Minecraft pe mere de acum doar pe android 3.0, 4.1