| Cold a întrebat:

am si eu 2 intrebari... 1 laughing deci de fiecare data cand incerc sa formatez o partitie imi apare o chestie "" windows was unable to format "" straight face si a 2-a nu stiu de ce nu mai merge sa instalez yahoo messenger imi zice ca nu mai am spatiu. liber dar eu mai am 78 GB straight face dc? funda

3 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Ce-a mai sigura varianta ar ca tu la ora asta sa fii serverul cuiva! Daca tie windowsul iti spune ca nu are spatiu si tie iti arata ca are ...hmmm este o eroare prea mare! REcomandarea mea; reformateaza tot hardul cu hirene si daca nu te pricepi invata pentru ca cineva te-a incaltat bine de tot si nu trebuie sa ramana informatii pe hardul ala pentru as face recovery!
Succes!

| CataC a răspuns:

Salut
1. Sper ca nu incerci sa formatezi partitia cu windows!
2. Depinde pe e partitie vrei sa instalezi, e posibil sa ai C: plin si sa ai 78GB liber pe D:? Altfel as avea nevoie de mai multe detalii.
Sfatul meu e sa apelezi la un prieten care se pricepe.
Bafta

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Foloseşte un CD de instalare al windows-ului şi atunci o să meargă la sigur să formatezi. Dacă nici atunci nu vrea, dă-i întâi "delete partion" (în instalarea windowsului XP asta se face tasta D când îţi apar partiţiile listate) şi apoi "create partition"(tasta C) şi o să meargă.
2. E important să ai spaţiu pe C, nu în general. Dacă pe C nu mai ai spaţiu, atunci încearcă să instalezi pe altă partiţie. Dacă tot nu merge, caută să dezinstalezi versiunile vechi că poate e vreun conflict şi şterge şi regiştrii vechi. (start-run-regedit. exe, dai enter - te duci la HKEY_LOCAL_MACHINE - te duci la software şi ştergi "foledrul" Yahoo).

Succes!