| Razvy98 a întrebat:

Am si eu o intrebarebig grine ce la mine la mess nu se mai vede scrisul doar casuta aia in care vorbesc? dau funda celui care ma ajuta sa imi fac messul inapoi!

Răspuns Câştigător
| miha90z a răspuns:

Am patit si eu asa. Uite 2 metode :

Prima metoda : Start – RUN:
regsvr32 jscript.dll apasati OK
apoi din nou, alta comanda :
regsvr32 vbscript.dll
Un restart de messenger si totul va reveni la normal

A doua metoda : -se deschide din stânga jos, din Start, run-ul(executare) în care se va scrie regedit apoi se dă enter.Se va afișa o fereastră de editare a fișierelor din windows (aveți mare atenție să nu ștergeți fișiere importante)
-se dă click pe
HKEY_CURRENT_USER-Software-Microsoft-Windows-CurrentVersion-Internet Settings,după care se va șterge folderul Zones cu click dreapta pe el și delete.
Se închide regedit și fără să dați restart la PC,sau să instalați/dezinstalați ceva, deschideți yahoo messenger, unde după cum observați s-a rezolvat problema.

Mie personal prima nu mi-a mers, dar a 2a da. Sper sa iti mearga!

1 răspuns:
| no1cares a răspuns:

Se mai intampla
sterge messu
si instaleaza iarwinking