| black34white a întrebat:

Am si eu o tableta Acer iconia B1 ..de ce nu ma tine bateria la ea? este noua stau pe ea cam 1 ora si se descarca toata bateria ce poate sa aiba?

Răspuns Câştigător
| goldrule a răspuns:

Nu am mai zis cazul in care are o baterie slaba in raport cu procesorul si placa grafica. Cateva sugestii: 1.luminozitatea pune-o la 50%
2.instaleaza task killer free de pe google play si inchide aplicatile
3.instaleaza avast pentru protectie anti-malware(anti-virusi)

1 răspuns:
| goldrule a răspuns:

Pot fi 4 probleme:
1.Este o problema de soft si tu ai baterie dar afiseaza ca nu mai ai
2.Are multe ore de utilizare
3.In cazul in care nu sunt piesele ventilate bine se pot incinge daca umbli mult pe ea ce dauneaza mult bateriei(chiar daca tableta e destul de noua, sa zicem, daca se incinge rau poti strica bateria in 1luna)
4.Aici este varianta in care ea este solicitata mult, in sensul ca ruleaza multe aplicatii deodata(fb, google, jocuri, vreme etc) si ai lasat aceste aplicatii deschise sau mai este varianta in care ai luat virusi (chiar si de pe google play) iar acestia ruleaza fara ca tu sa stii si consuma mult bateria.