| Rucsandra_Ioana_1993 a întrebat:

Am si eu un telefon cu Android si imi zice Card SD Deteriorat.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Buna Ruxi,

Fa o copie la tot ce ai pe card in PC/laptop, apoi daca s-a salvat poti sa bagi din nou cardul SD in telefon sa o formatezi (tot in telefon). Iar apoi iti bagi toate datele salvate in PC/laptop inapoi pe card.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa schimbi cardul.

| DenisIonut01 a răspuns:

Exact cum zic si colegii.
Trebuie sa gasesti o metoda sa iti copiezi ce ai pe card in pc/laptop si apoi sa formatezi cardul.

| MskDesign a răspuns:

Cu un card reader copiezi tot ce ai pe el in pc si dupa il reformatezi.

| ROTTWEILER12 a răspuns:

FA un Backup la cardul-l sd, Formateza-l si magie big grin

| eushatata a răspuns:

Salveaza tot ce ai in PC/laptop si dupa ce s-a salvat, schimbi cardul!