| Cubix181 a întrebat:

Am si eu un telefon cu Android si imi zice Card SD Deteriorat.
Telefonul se numeste Allview P5 Quad. Am incercat cu mai multe SD-uri, dar tot asa imi zice.
De cand s-a intamplat?
Pai s-a intamplat ca eu am un SD de 2 GB si am vrut sa imi pun unul de 16 GB. Cel de 2 GB este simplu Kingston SD si nicio alta specificatie, iar cel de 16 GB este Kingston SD HC sau HT(nu mai stiu exact)
Ce as putea face ca sa mearga? Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| matei20 a răspuns:

Da. Am avut si eu problema asta. Fa o copie la tot ce ai pe card in PC, apoi daca s-a salvat poti sa bagi din nou cartela SD in telefon sa o formatezi tot in telefon, iar apoi iti bagi toate datele inapoi.

| Cubix181 explică (pentru matei20):

Pai daca conectez telefonul la pc imi arata ca nu e nimic pe card, iar daca conectez SD-ul la pc printr-un adaptor, mi se deschide si imi sta pe not responding...Ce sa mai faac?crying

| Cubix181 explică (pentru matei20):

Pai daca conectez telefonul la PC, imi arata ca cica nu e niciun fisier pe card, dar daca il conectez cu un USB 2.0 Card Reader mi se deschide si imi sta pe not responding...ce sa mai faac?crying

| Cubix181 explică (pentru matei20):

Multumesc, a mers! Acum o sa incerc acelasi lucru si cu cel de 16 GB! Ms! Fundabig grinbig grinbig grin

| Sergiu_Oros_1995 a răspuns (pentru Cubix181):

Cum a mers? ce ai facut? is in aceeasi problemasad

10 răspunsuri:
| Cubix181 explică:

Daca aveti mai multe explicatii mai detaliate, va rog contactati-ma la:
Skype: Cubix181
Mess: Cubix181@Yahoo.Ro

| Eikudo a răspuns:

Şi eu am problema. Dar faza e că la mine nu merge deloc formatat. Şi îmi bagă lag şi după 2-3 minute iar mă pune să formatez.
Nici nu mai ştiu ce să mai fac. Sunt disperat.

| GlowLava a răspuns:

Eu cred ca slotul are ceva sau cardul de 16 GB e prea mult pentru el

| Sergiu_Oros_1995 a răspuns:

Imi spui, daca te rog, cum ai rezolvat? sunt in aceeasi problema cu un Allview V1 viper si card de 8 GB

| ReDhAiR06 a răspuns (pentru Sergiu_Oros_1995):

Si eu am aceeasi problema tot cu v1 viper si card de 8 GB sad

| Andreea_Deea_1994_13s6 a răspuns (pentru ReDhAiR06):

Acelasi telefon am si eu si acelasi card, nu stiu ce sa fac, am 2000 de poze si cand vreau sa le vad nu merge, si la laptop nu imi apare nimic.