| Paraoanu_Daniel_2000 a întrebat:

am un forum creat tot facut cu un site special in asta dar cand il caut la search nul gasesc stiti cum faci sami dea forumul mie si celorlalti?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre ce search vorbesti?

daca te referi la motorele de cautare trebuie sa ai rabdare sa fie indexat, asta in caz in care site ul tau va fi crawlat vreodata de motoarele de cautare

| Brotacelul a răspuns:

Intr-adevar, pentru a aparea in cadrul rezultatelor cautarii trebuie sa ai un pic de rabdare - nu sunt indexate peste noapte.
Acum, depinde si de platforma pe care ai utilizat-o pentru crearea site-ului. Eu, de exemplu, folosesc www.ucoz.ro si aici in primele 30 de zile au o restrictie de indexare, tocmai ca sa ai suficient timp la dispozitie pentru a adauga un continut relevant pe site-ul tau.