| Radu2012 a întrebat:

Sall TPU! Am un joc pentru IOS 6.0 pe computer si vreau sa il instalez pe iPad(3). Il conectez prin cablu, deschid iTunes, Bifez aplicatia si apas "APLICA". Incepe sa se instaleze, dar la sfarsit imi spune ca instalarea a esuat. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| CristianoRonaldo10 a răspuns:

Daca ai cablu de date introdu-l la tableta si la un usb din pc si copie aplicatia pe ipad. Dupa, scoate cablul de date si cauta jocul dupa care instaleaza-l. Sper sa mearga.

| cyalexander a răspuns:

Ai facut jailbreak?

| Radu2012 explică (pentru cyalexander):

Nu

| cyalexander a răspuns (pentru Radu2012):

Asta e problema, pe iphone si ipad trebuie mai intai sa faci jailbreak daca vrei sa instalezi jocuri in afara itunes-ului.Cauta pe google cum sa faci jailbreak la versiunea ta de IOS.Atentie,insa,daca nu faci cum ti se spune, este posibil sa-ti brick-ezi telefonul.

| Radu2012 explică (pentru cyalexander):

Pai aplicatia incerc sa o pun prin iTunes