| Radu0071 a întrebat:

Am un laptop Acer E1-531G si am Windows 7 Ultimate pe 64 bit updadat la zi si cu toate driverele instalate si imi zice la Sistem,, Memorie instalata(RAM):4.00 GO(3.82 utilizabile)".Cum as putea face sa am utilizabili toti cei 4 GB RAM de pe laptop?

PS:Am avut inainte Windows 8.1 Preview pe 64 bit (direct de pe site-ul Microsoft) si acelasi lucru imi zicea.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| RobertVali111 a răspuns:

Nu prea ai cum... daca te uiti atent nici memoria HDD nu este toata utilizabila.

| ShNySnYGer a răspuns:

Nu conteaza ce win ai.
Orice windows ia cativa mb din ram pentru a putea fii utilizate driverele! n uai ce face.
Indiferent cati gb ai avea window-ul tot isi va aloca cati mb pentru drivere. Daca ai 8 gb o sa iti aloce vr 400 mb deoarece e mai bine pentru functionarea la perfomante maxime a driverelor!

| ionutpop32 a răspuns:

Pai o mica parte din memorie ii revine graficii si eu am 1 gb ram si la proprietati imi arata doar 730 oricum nu o sati afecteze cu nimic.