| Mazilu_Andrei_Costi_1998 a întrebat:

Am un volan SOLE MX-V9 l-am luat second hand si la jocuri pun pedalele dar volanul nu merge de ex la German Truck Simulator era Disable si am pus franele si acceleratia dar la directie trag de volan dar nu se pune nimic imi spune sa selectez un buton ce as putea sa fac? Funda http://www.youtube.com/......ttp?/watch

1 răspuns:
| SonicAndrei a răspuns:

Intră în setările jocului și caută controalele. Dă clic pe „Turn Left" și întoarce volanul în stânga. E un exemplu, dar fă așa cu toate controalele. Poate îți trebuie și CD-ul de la joistick, dar nu cred că l-ai primit. Lasă pe ON Automatic Updates din Control Panel și va căuta driver-ul automat (dar numai dacă ai Windows 7). Zici că pedalele merg? Atunci probabil problema e din setările jocului (sau volanul e defect).