| andreirobert15 a întrebat:

android 5.0 lollipop va avea stabilizare optica?
cand se va instala pe GALAXY S5?
FUNDA!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ori esti... ori esti troll. Alege. Pentru ca am mai vazut o intrebare de a ta fara sens.
Ce spui tu e din aceeasi categorie cu treaba cu ios8 care face telefonul sa poata sa fie incarcat wireless.
ps: stabilizare optica=hardware. Daca nu ai telefon cu asa ceva, nu are nici o treaba ce android ai pe el.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Stabilizare optica nu vei avea. Motivul este ca S5 nu are stabilizator optic la camera.

Singurul stabilizator pe care il ai, este o functie software care incearca sa faca asta. Dar cam atat.

Stabilizarea imaginii software (nu optica) este o proprietate implementata de catre producatorul telefonului si nu de catre sistemul de operare.

Personal cred ca vei avea stabilizare software la versiunea 5. Insa, poate e bine sa citesti si asta: http://www.androidcentral.com/......ly-need-it

| Radu284 a răspuns:

Cum dracu sa ai stabilizare optica software?

| andreirobert15 explică (pentru Radu284):

Deci cand se actualizeaza android 5.0 pe galaxy s5 nu o sa am stabilizare optica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stabilizarea optica tine de partea tehnica a telefonului, de camera, nu de software. Deci iti trebuie un telefon cu asa ceva, asta nu se face din versiunea androidului.

| Bejan_Valentin_1998 a răspuns:

Stabilizarea optica tine de camera telefonului, deci de partea tehnica.Partea software nu are cum sa iti introduca aceasta functie daca nu ai senzorul de stabilizare optica la camera. Legat de acest senzor cred ca ai vazut la Nexus 5. da, el are acest senzor.