| Rares1997 a întrebat:

As dori sa cumpar un PC cu monitor la promotie doar 16 milioane dar as dori sa il cumpar in rate deoarece nu prea am bani.As dori o opinie despre acest lucru( cumparat-ul in rate ) si daca a-ti mai cumparat si voi in rate de la altex.P.S Eu sunt din Fagaras as putea cumpara din Bucuresti prin rate?

9 răspunsuri:
| taken a răspuns:

In functie de cate rate vrei sa faci atata platesti.
De exemplu daca faci rate pe 3 ani probabil vei plati de vreo 3 ori pretul.
Mai bine strangi banii si cumperi cu banii jos.

| Rares1997 explică (pentru taken):

Fac rate pe 1 an, adica pe 12 luni si platesc 1 milion 300 pe lunabig grin

| taken a răspuns (pentru Rares1997):

Ceva nu iese.
Tu ai spus ca pretul este 16 milioane.
Daca il iei in rate platesti 15 milioane sase sute de mii.
Daca il iei in rate trebuie sa platesti o dobanda ceva.

| taken a răspuns (pentru Rares1997):

Ca fapt divers:
http://www.altex.ro/......6570-linux
Daca acesta este pachetul cred ca ai vazut ca monitorul nu este full hd.
http://www.altex.ro/monitor-led-lg-19en33s-18-5-negru
Rezolutie maxima 1366 x 768
Nu vad nimic despre rate.

| Rares1997 explică (pentru taken):

Si ce are daca nu e full HD? pentru fifa 13 sau 14 nu iti trebuie neaparat full HD se vede bine si pe monitor dinala.Doar e LED nu tub

| taken a răspuns (pentru Rares1997):

Am spus pentru ca am crezut ca poate nu ai observat.
Cu ratele cum este pana la urma? Costa 16 milioane cu banii jos si daca il iei in rate costa mai putin? Nu se poate.

| AdamJensen a răspuns:

Fa-ti-l pe piese te duce maxim 13mil si ai un computer foarte bun

| IMPWilly a răspuns:

Daca il cumperi in rate e ok dintr-un punct de vedere ca platesti pe luna mai putin pe el decat sa dai 16 mil pe loc... eu am vazut pc-uri foarte bune la 14 mil tot la altex dar din pacate fara monitor deci daca ai monitor bun eu zic sa mai cauti

| Rares1997 explică (pentru IMPWilly):

Dar imi ia mai mult daca il cumpar in rate din Bucuresti daca sunt din Fagaras?